oliwki etc | asortyment

o nas

Oliwki etc to niewielka firma specjalizująca się w wytwarzaniu i sprzedaży produktów kuchni śródziemnomorskiej. Nie ograniczamy się jednak do jednego rodzaju kuchni i przemycamy także polskie akcenty w naszych produktach. Pragniemy, aby jakość i świeżość sprowadzanych oraz prezentowanych przez nas przysmaków była zawsze na najwyższym poziomie, aby smak zawsze sprawiał przyjemność, tak przy codziennym posiłku, jak i przy wykwintnych okazjach.

Przygotowane przez nas oliwki marynowane w świeżych ziołach, klasyczne pesto, jak również pesto z wykorzystaniem sezonowych składników (np. pesto z czosnku niedźwiedziego lub pesto dyniowe), świetne hummusy czy pasta z oliwek w różnych wariantach, sałatki zarówno wegańskie jak i wegetariańskie – to nasze rozpoznawalne smaki doceniane przez naszych klientów.

Na co dzień znaleźć nas można na lokalnych placach targowych w Krakowie i Warszawie oraz na wydarzeniach mniej lub bardziej cyklicznych. Wszystkie aktualne miejsca znajdują się tutaj. Ponieważ specyfika naszego działania nie pozwala nam na obecność na targach na co dzień, współpracujemy z lokalnymi sklepikami, z dobrymi warzywniakami i kooperatywami. Nasze oliwki, hummus i tapenady uzupełniają przekąski do win w wine barach w kilku miastach Polski, a prezentowane w oryginalnej ręcznie malowanej tunezyjskiej ceramice sałatki, pasty i oliwki w połączeniu z regionalnym pieczywem w postaci Krakowskiego Obwarzanka pojawiają się  jako uzupełnienie na stołach weselnych lub jako osobny „stół śródziemnomorski”. Wszystkich zainteresowanych taką formą współpracy zapraszamy do zakładki Współpraca gdzie możliwe jest bliższe zapoznanie się ze wszystkimi formami naszej działalności.

Zapraszamy również do nowo otwartego sklepu internetowego www.oliwki.sklep.pl gdzie można kupić większość produktów, które na ogół dostępne są na naszych stoiskach, jak również doskonałą kawę, herbaty czy wyjątkową czekoladę Endorfina.

Życzymy smacznego i mamy nadzieję na spotkanie również on-line.

Filozofią smaku, dobra i piękna kierowaliśmy się dobierając oliwki i projektując ENDORFINĘ – czekoladę z oliwkami i której projekt został nagrodzony podczas konkursów Art of Packaging 2017 i Dobry Wzór 2017. Nasza Endorfina idealnie idzie w parze z winem i dobrą okazją do świętowania chwil miłych i dobrych.

Doskonała jej jakość i walory dodatków w postaci ziół sprawdzają się też doskonale na wypadzie w góry lub po prostu za miasto